W ilu ratach bank może zgodzić się na opłatę polisy OC w kredycie samochodowym?

Będziemy z żoną ubiegać się o kredyt samochodowy .Jednak wiadomo , że banki mają wyznaczony ubezpieczycieli OC i jestem ciekawy czy będą chciały iść na rękę jeśli będziemy chcieli przynajmniej w 2 ratach zapłacić składkę ?

Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Witaj Waldek . Ostatnio te ubezpieczenia tak poszły w górę , że nas nie było stać na dwie raty i byliśmy pewni , że będzie możliwość płacenia rat przynajmniej 6 i w ten sposób moglibyśmy brać taki kredyt samochodowy . Jednak w tym banku powiedziano nam , że można rozłożyć polisę OC tylko na 2 raty co pół roku wynosi rata . Tak więc zrezygnowaliśmy z jakiegokolwiek kredytu samochodowego skoro bank nie chce iść na rękę .

Odpowiedział w 28 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Przy moim kredycie samochodowym mogłem liczyć tylko na 2 raty i nawet nie było szans na negocjację z bankiem , bo takie mają wytyczne i nie bawią się w większą ilość rat . Jednak to jest napisane na umowie którą proponuję dokładnie przeczytać , bo po podpisaniu umowy nie ma odwrotu i jesteśmy zmuszeni się z niej wywiązać .

Odpowiedział w 28 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Cześć wszystkim . Nie jestem pewna czy wszystkie banki mają taką samą procedurę , ale u mnie również zgodzono się tylko na 2 raty , bo nawet w umowie było napisane , że to jest maximum i nie ma mowy o wydłużeniu tej opłaty . Byłam troszkę zdziwiona , że nie zależy bankowi tak bardzo na kliencie , bo powinni również troszkę się z nami liczyć .

Odpowiedział w 28 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Witam . Od roku mam kredyt samochodowy w Toyota Bank i bez problemu mogę płacić co miesiąc składkę OC . Jest to dobre rozwiązanie dla osób które mają duże rachunki do zapłaty . Każdy zdaje sobie sprawę , że jeśli płacimy w 2 ratach to jednorazowy koszt może wynieść nawet 1000 zł , a tak mając do zapłaty 2 tys co miesiąc zawsze to mniejsza kwota w miesiącu .

Odpowiedział w 28 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Ja od roku mam kredyt samochodowy i w banku którym jestem rozłożono mi tylko na 2 raty OC i również nie pytałam nawet , bo to byłoby bez sensu . Gdyby było , że można rozłożyć na więcej rat na pewno zostalibyśmy poinformowani . Jednak znam osoby które mają na 6 lub 8 rat rozłożone i co z tego jak automatycznie opłaty się zwiększają .

Odpowiedział w 28 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.