Korzystniejsza jest inwestycja którą kupujemy za gotówkę czy w kredycie ?

Mam dylemat nad zakupem mieszkania . W jaki sposób lepiej zakupić i zacząć inwestować , bo czasami   można wziąć kredyt i się naciąć , a zawsze gotówka chyba jest pewniejsza .

Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Witam . Moim zdaniem lepiej jest kupić nieruchomość za gotówkę , bo masz pewność przyszłych zysków i nie martwisz się o raty kredytu . Jeśli natomiast będziesz się zadłużał to nie będziesz mieć z tego tytułu zysków .

Odpowiedział w 7 lutego, 2018.
Dodaj komentarz

Hejka . Jeśli jesteśmy w stanie zakupić mieszkanie za własne pieniądze to powinniśmy wybrać taką formę inwestycji , ale jeśli nie to powinniśmy przemyśleć decyzję o częściowym kredycie , a częściowego kupna za gotówkę będzie to bardziej opłacalne .  

Odpowiedział w 7 lutego, 2018.
Dodaj komentarz

Cześć wszystkim . Zainwestowałem w mieszkanie które zakupiłem na kredyt mieszkaniowy , ale po kilku miesiącach zauważyłem iż cena rat przewyższa pieniądze które otrzymywałem z wynajmu . Rozumiem , że najważniejsze była spłata rat jednak miałem nadzieję na korzyści z wynajmu , a jednak się pomyliłem . Teraz jak będę chciał zakupić mieszkanie to tylko za gotówkę nawet pożyczając od znajomych lub rodziny . 

Odpowiedział w 7 lutego, 2018.
Dodaj komentarz

Ja myśląc o kupnie mieszkania które będę inwestować w wynajem miałem problem z połową gotówki , ale znajomy odradził mi kranie kredytu na ten cel ze względu , że jest to nieopłacalne . Wszyscy zdajemy sobie sprawę z opłat jakie są przy kredytach , oraz czasie który wynosi często od 7 nawet do 20 lat . Jeśli będziemy spłacać kredyt z odsetkami to na pewno nie będziemy w stanie zarobić na tej nieruchomości .

Odpowiedział w 7 lutego, 2018.
Dodaj komentarz

Cześć wszystkim . Zawsze będę powtarzać , że zakup nieruchomości za gotówkę jest opłacalne i w szybki sposób się zwróci jeśli nastawimy się na wynajem takiej nieruchomości , bo jeśli sami w mieszkaniu będziemy mieszkać to nie możemy powiedzieć o żadnej inwestycji. 

Odpowiedział w 7 lutego, 2018.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.