Czy wynajmowanie nieruchomości będzie dobrą inwestycją ?

5 Odpowiedź(i)

Witaj Adamie. Ja kupując mieszkanie również miałem obawy , czy na wynajmie można zarobić . Duże znaczenie ma czy kupisz nieruchomość za gotówkę czy będziesz brał kredyt . Mając własny wkład to jak najbardziej , bo w gdybyś zakupił mieszkanie za 150 tys i z wynajmu miałbyś 1000 zł miesięcznie to jest bardzo opłacalne ponieważ w ciągu roku mógłbyś mieć przychód ok 40 tys rocznie , ale jeśli weźmiesz kredyt na ten cel to inwestycja zwróci Ci się za ok  20 lat i raczej długo byłbyś czekał .

Odpowiedział w 5 lutego, 2018.
Dodaj komentarz

Wynajem będzie korzystne jeśli będziesz posiadał dobrą lokalizację mieszkania oraz za jaką kwotę zakupisz nieruchomość i nie będz w nią wkładał ogromnych pieniędzy w remont .

Odpowiedział w 5 lutego, 2018.
Dodaj komentarz

Wszystko zależy od kwoty za jaka będziesz wynajmował swoje mieszkanie , jaki jest standard mieszkania i oczywiście cena za jaką ją zakupisz . Znam kilku znajomych którzy mają kredyt hipoteczny , a pieniądze z wynajmu nie pokrywają nawet rat kredytu .Jeśli nie jesteś w stanie kupić za gotówkę to będzie trzeba czekać długo , aby wyjść na plus . Taka decyzja powinna być przemyślana i dobrze jest doradzić się osób które się świetnie orientują w nieruchomościach .

Odpowiedział w 5 lutego, 2018.
Dodaj komentarz

Hejka . Inwestycja w wynajmowanie zawsze jest opłacalne , ale pod warunkiem zakupu nieruchomości za gotówkę . Jeśli na to miast nie mamy takiej kwoty to możemy spróbować kupić z rodzina i wtedy nie martwisz się o raty kredytu . Ja tak zrobiłem i jest to najlepszy sposób zainwestowania w nieruchomość . 

Odpowiedział w 5 lutego, 2018.
Dodaj komentarz

To zależy od wkładu za jaki zakupimy nieruchomość i w jakim stanie , bo kupując mieszkanie do remontu zawsze to będą większe koszta które mogą nam się zwrócić za bardzo długi czas . Najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku było biuro nieruchomości to własnie tam otrzymałam pełną kalkulację ewentualnego przychodu rocznego oraz doradzono mi w sprawie lokalizacji mieszkania .

Odpowiedział w 5 lutego, 2018.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.