Czy kamienice będą dobrą inwestycją ?

Mam kilku znajomych którzy zakupili mieszkania  w bloku które wynajmują . Troszkę im zazdroszczę i również chciałbym zainwestować , ale w mieszkania w kamienicy z racji ceny za jaką można kupić . Jednak nie znam nikogo kto mógłby mi doradzić czy to byłby dobry wybór . Jeśli macie wiedzę na ten temat to podzielcie się Waszą opinią .

Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Witam . Inwestycja w tak duże przedsięwzięcie wiąże się z ogromnymi kosztami w granicach kilku milionów jeśli chciałbyś kupić całą kamienicę . Jednak są obawy przy kupnie czy kamienica nie jest wpisana do rejestru zabytków , bo wtedy miałbyś problem z jakimkolwiek remontem . Natomiast kupienie mieszkania w kamienicy moim zdaniem to dobra inwestycja , bo cena jest o wiele tańsza , a robiąc czasami niewielki remont możemy za ładne pieniądze sprzedać po 5 latach .   

Odpowiedział w 2 lutego, 2018.
Dodaj komentarz

Ja osobiście nie kupiłbym mieszkania w kamienicy ponieważ , aby doprowadzić do używalności to wydatek na przebudowę mieszkania wyniósł by drogo i  jeszcze nie miałbym pewności czy  mieszkanie wynajmę za cenę jaką powinienem wziąć za wynajem .

Odpowiedział w 2 lutego, 2018.
Dodaj komentarz

Takie mieszkania mają swój klimat i moim zdaniem są dość duże i przestronne . Problemem może być tylko brak łazienki oraz WC , ale to to nie problem ponieważ wykonując to na własna rękę koszt nie będzie wielki , ale standard mieszkania się podniesie w znaczący sposób i to na pewno będzie dobra inwestycja .

Odpowiedział w 2 lutego, 2018.
Dodaj komentarz

Cześć . Jeśli tylko masz taką kwotę , aby zakupić całą kamienicę lub pojedyncze mieszkanie to nie powinieneś się zastanawiać tylko szybko kupić . Pomimo iż słyszałem kilka opinii na temat złych warunków i złej lokalizacji to sam kupiłem takie mieszkanie zrobiłem mały remont i od kilku miesięcy wychodzę na plus .

Odpowiedział w 2 lutego, 2018.
Dodaj komentarz

Hejka . Zakup całej kamienicy to ogromna kasa i nie wiem czy do końca zdajesz sobie sprawę z zakupu całości . Sami jesteśmy właścicielami dwóch mieszkań w kamienicy które kupiliśmy po bardzo atrakcyjnej cenie i po wyremontowaniu możemy powiedzieć , że koszty się zwracają i za około 4 lata wyjdziemy na prostą jeśli chodzi o czysty zysk z wynajmu .

Odpowiedział w 2 lutego, 2018.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.