Sprzedając mieszkanie czy mam prawo wymontować kuchnię oraz urządzenia AGD zabrać ?

Za dwa tygodnie będziemy podpisywać umowę przedwstępną o sprzedaży mieszkania . Jednak nasza kuchnia jest wykonana pod zabudowę i kosztowała na prawdę duże pieniądze ,  oraz znajdujące się w kuchni sprzęt  AGD które również jest z wyższej półki . 

Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Cześć .Jak podpisywaliśmy umowę o kupnie mieszkania to było napisane , że sprzedający zabiera z mieszkania sprzęt znajdujący się w kuchni . Jednak mieliśmy możliwość odkupienia tych rzeczy jednak nie zdecydowaliśmy się ponieważ chcieliśmy urządzić kuchnie po swojemu .

Odpowiedział w Styczeń 12, 2018.
Dodaj komentarz

Witam . Wiemy z własnego doświadczenia , że nie zawsze jest wszystko dokładnie powiedziane i spisane . Kupując mieszkanie nawet nie przyszło nam do głowy , aby w umowie była zawarta informacja jakie wyposażenie kupujemy razem z mieszkaniem . Byliśmy pewni , że kuchnia pozostanie w całości zostawiona tak jak łazienka , jednak po wprowadzeniu okazało się , że w kuchni nic nie ma . Sprzedający powiedział , że sprzedawał tylko mieszkanie , a kuchnia i różne sprzęty byłyby za dodatkowe pieniądze .

Odpowiedział w Styczeń 12, 2018.
Dodaj komentarz

Cześć . Oczywiście , że masz takie prawo ponieważ to jest Twoje i nie musisz być zobowiązany do zostawienia tego kupującym . Jeśli natomiast podpisałbyś umowę , że wszystko zostawiasz wtedy taka konieczność jest . 

Odpowiedział w Styczeń 12, 2018.
Dodaj komentarz

Przy sprzedaży mieszkania sprzedajesz mieszkanie , a nie to co się w nim znajduje i masz prawo zabrać wszystko .

Odpowiedział w Styczeń 12, 2018.
Dodaj komentarz

Witam . Jak z mężem sprzedawaliśmy mieszkanie to nie wpisywaliśmy w umowie , że wyposażenie pozostawiamy tylko zostawiliśmy i to już w ramach tych pieniędzy .Nam nie trzeba było tych urządzeń , ani sprzętów tak więc na spokojnie sprzedaliśmy mieszkanie . 

Odpowiedział w Styczeń 12, 2018.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.