Kupiłem mieszkanie w którym są zameldowane dwie osoby . Co teraz mam zrobić ?

Dwa miesiące zakupiłem mieszkanie i nie zostałem poinformowany o mieszkaniu osób w tym mieszkaniu . Jak mam się pozbyć lokatorów i czy to będzie możliwe ?

Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Cześć Kordian . W świetle prawa to Ty jesteś właścicielem tego mieszkania i nie powinieneś mieć z tym problemu . Jednak słysząc co się dzieje to osoby które powinny się wymeldować osobiście nie robią tego i w ten sposób nie ma innego wyjścia jak tylko założyć sprawę o wymeldowanie , a na taką decyzję czeka się do 3 miesięcy .

Odpowiedział w Styczeń 12, 2018.
Dodaj komentarz

Spotkałam się z taką sytuacją i powiem Ci , że to nie takie łatwe od razu wymeldować kogoś . Moi znajomi mieli taką sytuację i wymeldowanie byłego męża osoby od której mieszkanie zakupili trwało rok , ale w końcu sprawa została pomyślnie załatwiona . Ja zawsze powtarzam wszystkim kto ma zamiar kupić mieszkanie , aby sprawdzić czy oprócz właściciela nie ma innej osoby zameldowanej .

Odpowiedział w Styczeń 12, 2018.
Dodaj komentarz

Witam . Jeśli mieszkanie jest własnościowe to tylko my decydujemy kto może zamieszkać , a wymeldowanie osoby niepożądanej powinno odbyć się w szybki sposób . Jednak w większości przypadków jesteśmy zmuszeni na długie oczekiwanie na sprawę sadową . 

Odpowiedział w Styczeń 12, 2018.
Dodaj komentarz

Hej . Moim błędem było zaufanie do sprzedających , bo byłam pewna , że kupując mieszkanie będzie puste i bez żadnych problemów wprowadzimy się i w końcu będziemy zadowoleni . Jednak po wejściu okazało się , że mamy niechcianych gości . Zanim pozbyliśmy się lokatorów trwało to 6 miesięcy .

Odpowiedział w Styczeń 12, 2018.
Dodaj komentarz

Cześć wszystkim . Kupując mieszkanie na szczęście dopiero całość sumy przelana została w dzień kiedy mieszkanie zostało opuszczone i wymienione zamki zostały w drzwiach , oraz po potwierdzeniu o wymeldowaniu się wszystkich osób zamieszkujących w mieszkaniu . Dzięki temu nie obawialiśmy się oszustwa jak również problemów z chodzeniem po sądach .

Odpowiedział w Styczeń 12, 2018.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.