Jak zrobić remont zabytkowego domu , aby było zgodne z prawem ?

Jak kupiliśmy dom byliśmy szczęśliwi , ale z chwilą kiedy dowiedzieliśmy się , że dom jest zabytkowy to nasze spojrzenie się zmieniło , bo z tego co wiem to na remont zabytkowych nieruchomości są jakieś pozwolenia , ale nie wiemy jakie . Stąd moje pytanie jak możemy w legalny sposób przeprowadzić taki remont i skąd mamy się tego dowiedzieć ?

Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Witaj . Rok temu zakupiłem biuro w kamienicy która okazała się również zabytkową i nie mogliśmy przeprowadzić drobnej naprawy na swoją rękę bez zgody konserwatora zabytków , bo to właśnie u niego trzeba składać odpowiednie podanie o wydanie takiego pozwolenia .

Odpowiedział w Styczeń 11, 2018.
Dodaj komentarz

Witam wszystkich . Dla mnie to wydawało się by banalnie proste złożyć wniosek , ale problemem był fakt , że trzeba było przedstawić kosztorys co dokładnie będzie wymieniane . Dopiero po dostarczeniu dokumentów na temat konkretów otrzymałem pozwolenie .

Odpowiedział w Styczeń 11, 2018.
Dodaj komentarz

Cześć . Moi rodzice również nastawili się na  wymianę elewacji  , ale zanim otrzymali pozwolenie to konserwator zażądał aktu własności mieszkania i dopiero na tej podstawie wydał pozwolenie , ale dopiero po 30 dniach . 

Odpowiedział w Styczeń 11, 2018.
Dodaj komentarz

Hejka wszystkim . Dla mnie to jest niepoważne , aby ktoś decydował o moim mieszkaniu tylko dla tego , że konserwator wpisał ją do rejestru zabytków . Ja niestety nie jestem szczęściarzem i nic nie pomogło nawet odwołanie do sądu . Jak na razie mieszkam w domu w którym powinien być przeprowadzony był remont , ale na razie czekamy . 

Odpowiedział w Styczeń 11, 2018.
Dodaj komentarz

Witam . Moja sytuacja również w kwestii remontu mojego domu była nieciekawa . Pomimo złożenia odpowiednich zaświadczeń oraz podania o zgodę nie otrzymałam pozytywnej odpowiedzi . Drugim rozwiązaniem było złożenie wniosku o wypisanie mojego domu z rejestru zabytków . Jednak to również nie mogło nastąpić . Do wypisania może jedynie dojść gdy dom ulegnie zniszczeniu pod względem historycznym lub jego wartość nie będzie uwzględniona w najnowszych badaniach .

Odpowiedział w Styczeń 11, 2018.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.