Czy warto zakupić mieszkanie w kamienicy ?

Już od kilku miesięcy zastanawiam się nad kupnem mieszkania . Rozmawiając z kilkoma osobami zachęcają mnie do zakupu mieszkania w kamienicy , ale czy to na pewno byłby dobry pomysł . Jakie są plusy i minusy takich mieszkań w kamienicy ?

Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Cześć . Jeśli mowa o mieszkaniach  kamienicach to nie dla wszystkich takie rozwiązanie jest dobre . Trzeba przed zakupem zastanowić się czego na prawdę szukamy . Mieszkania w którym nie ma wygód , a mimo tego jest dość duże ? Sam mieszkam w kamienicy i na dobrą sprawę chętnie bym się wyprowadził ze względu na duże niedogodności . Mieszkanie jest na 3 piętrze bez windy , a WC na korytarzu . Na pewno nie są to warunki dobre , a mimo tego mieszkanie nie jest o wiele tańsze niż w bloku .

Odpowiedział w Styczeń 9, 2018.
Dodaj komentarz

Ja zawsze byłem zdania , że kamienice mają swój urok . Jak wiadomo takie kamienice są w centrum miast i to również jest dla mnie ważne oraz jaki dojazd jest do szkoły i pracy . 

Odpowiedział w Styczeń 9, 2018.
Dodaj komentarz

Moim zdaniem do czasu kiedy jesteśmy młodzi to warto kupić mieszkanie w kamienicy . Razem z mężem zakupiliśmy mieszkanie kilkanaście lat temu , ale teraz przekażemy je dzieciom , bo niestety z wiekiem nie będziemy mogli sobie poradzić , aby palić w piecu oraz wejście po schodach z wiekiem stanie się problemem .

Odpowiedział w Styczeń 9, 2018.
Dodaj komentarz

Cześć . Wiele osób uważa , że zakup mieszkania w kamienicy okaże się za drogie w utrzymaniu go później . Jednak to nie prawda , bo sama zakupiłam rok temu mieszkanie w kamienicy i po wymianie instalacji elektrycznej i wodociągowej koszty są gdybyśmy mieszkali w bloku . Wystarczyło zrobić prysznic i WC  w domu , aby mieszkanie nabrało swojego niepowtarzalnego klimatu .

Odpowiedział w Styczeń 9, 2018.
Dodaj komentarz

Hejka . Mi się bardzo podobają mieszkania w kamienicy . Pomimo , że nie ma takich wygód jak w bloku , ale każdy może sobie takie udogodnienia zrobić .  Nigdy nie lubiłem tych blokowisk gdzie ciągle wprowadzają się nieznane osoby , a mieszkając w kamienicy znam wszystkich . Największym plusem w zakupie mieszkania w kamienicy jest to , że szybciej je sprzedaż niż gdybyśmy mieli mieszkanie w bloku . 

Odpowiedział w Styczeń 9, 2018.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.