Co powinna zawierać umowa chcąc wynająć innej osobie nasze mieszkanie ?

Za miesiąc wyjeżdżam do innego miasta , ale zastanawiam się czy nie wynająć mieszkania , aby zarobić i jednocześnie , aby mieszkanie nie było zadłużone . Jakie kwestie powinny się znajdować w umowie ?

Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Hejka . Moi rodzice od kilku lat wynajmują mieszkanie i nigdy nie mieli problemów z osobami którym wynajmowały . Pierwszą podstawową rzeczą w umowie powinny znajdować się dane osoby wynajmującej takie jak : Dane osobowe , nr dowodu , pesel , adres zamieszkania oraz cel jaki mieszkanie będzie wynajmowany czy to będzie cel mieszkaniowy czy mieszkanie będzie wynajmowane jako biuro lub pod inną działalność . To jest ważne ze względu na wysokość czynszu jaki trzeba określić .

Odpowiedział w Styczeń 12, 2018.
Dodaj komentarz

Cześć . Od roku zaczęłam wynajmowanie mieszkania . W mojej umowie zawarte były informacje na temat ile wynosi czynsz , opłaty dodatkowe za zimną i ciepłą wodę , jak również  opłaty za gaz , prąd ,energie cieplną oraz kablówkę pozostawały w kwestii wynajmujących . Bez podpisania umowy na tych zasadach nie było o czym rozmawiać . Jednak zawsze mam wynajmujących pomimo iż niektórym wydają się to spore koszty .  

Odpowiedział w Styczeń 12, 2018.
Dodaj komentarz

Witam . Dane osoby wynajmującej to podstawa w umowie . Ważna sprawą jest również wysokość za czynsz i termin oraz jak będą wpłacane pieniądze za wynajem .

Odpowiedział w Styczeń 12, 2018.
Dodaj komentarz

Razem z mężem przed wynajęciem w umowie zawarliśmy klauzulę w której osoba wynajmująca nie może robić  żadnych remontów jak również dewastacja mieszkania będzie skutkować natychmiastowym zerwaniem umowy . To dla nas dobra umowa , bo mamy pewność , że nasze mieszkanie będzie w takim stanie jakim oddaliśmy do wynajmu .

Odpowiedział w Styczeń 12, 2018.
Dodaj komentarz

Cześć wszystkim . Mi zawsze oprócz podstawowych informacji o wynajmujących oraz wszystkich opłatach ważne jest , aby osoby które wynajmują mieszkanie nie paliły i nie posiadały zwierząt na to zwracam szczególną uwagę . Następnie dokładnie jest zapis w umowie , że jeśli będą opóźnienia związane z opłatami to zrywam umowę w trybie natychmiastowym . Moja umowa również wyraźnie określa czas wynajęcia mieszkania .

Odpowiedział w Styczeń 12, 2018.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.