Co jest korzystniejsze kupno mieszkania czy podnajem już wynajętego mieszkania ?

Mam obawy jaką decyzję podjąć czy kupić mieszkanie i wynająć całe lub komuś podnająć . Jeszcze nie byłem w takiej sytuacji więc mam troszkę obaw . Co Waszym zdaniem jest lepsze kupno czy podnajem ?

Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Cześć Romii . Ja wybrałam zakup mieszkania i w całości go wynajmować . Postanowiłam wziąć kredyt na ten cel i się udało . Teraz spłacam kredyt , ale zarazem mam comiesięczne zyski z wynajmu całości mieszkania . Całkowity zwrot będę mieć dopiero po obliczeniach za około 8 lat , ale to i tak lepiej niż spłacać kredyt hipoteczny przez 20 lat .

Odpowiedział w Luty 1, 2018.
Dodaj komentarz

Moim wyborem zawsze będzie zakup mieszkania które w całości wynajmować innym ponieważ z podnajmowania mieszkania na pewno nie osiągnie się takich zysków , a po za tym  komuś dajesz zarobić , a mając własne mieszkanie pracujesz na własny rachunek .

Odpowiedział w Luty 1, 2018.
Dodaj komentarz

Witam wszystkich . Warto zainwestować w kupno mieszkania i go wynajmować ponieważ koszty będą się zwracać , a jednocześnie za jakiś czas mieszkanie będę miała kupione i spłacone .

Odpowiedział w Luty 1, 2018.
Dodaj komentarz

To prawda , że najlepszym rozwiązaniem jest kupno mieszkania i wynajęcie go całego . Jednak nie zawsze wszystkich stać , aby wyłożyć taką kwotę na mieszkanie . Sama doskonale wiem , że wynajęcie samodzielnego mieszkania jest drogie w utrzymaniu i dla tego podnajmował jeden pokój i w ten sposób było mi dużo lżej . 

Odpowiedział w Luty 1, 2018.
Dodaj komentarz

Wiem z własnego doświadczenia , że nie warto podnajmować pokoi . Robiąc to i tak nie zarabiamy na tym i mamy tylko dodatkowe pieniądze na pokrycie mieszkania za które płacimy . Najlepszym rozwiązaniem jest zakup mieszkania nawet na raty , ale w między czasie wynajmujesz spłacasz raty i masz pewność , że mieszkanie będzie Twoje .

Odpowiedział w Luty 1, 2018.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.